04 Ekim 2015 Pazar

KUYAS-SİP'te işlem gören Kuyaş hisselerinde % 18'lik kayıp

Dün hisseleri SİP’de işlem görmeye başlayan Kuyaş hisseleri 2 emirle bugün taban oldu

19 Eylül 2012 Çarşamba 15:42
KUYAS-SİP'te işlem gören Kuyaş hisselerinde % 18'lik kayıp
Hisse senetleri İMKB'de işlem görmeyen halka açık şirketlerin borsada işlem görebilmesi için oluşturulan Serbest İşlem Platformu (SİP) Kuyaş için hüsran oldu. Bugüne kadar Ostim'in 5 işlem gününde yüzde 701, Halk Sigorta'nın 3 işlem gününde yüzde 284, Merit Turizm'in 15 günde yüzde 785 oranında değer kazandığı SİP'te Kuyaş hisseleri yüzde 9'un üzerinde değer kaybıyla taban seviyeye geriledi. 

SİP’de gün içinde 4 kez emir toplanarak fiyat belirleniyor. Söz konusu gerilemede 163 TL’den satış yönünde verilen 1 emrin etkili olduğu ve şu saate kadar sadece 2 emrin verildiği belirtiliyor. 2 emirden diğeri de alım yönünde olmuş.

Borsagündem.com'un görüşlerine başvurduğu şirket yetkilisinin verdiği bilgiye göre hisselerde bu harekete neden olacak özel bir durum bulunmuyor.

Borsada işlem görmeye 1830 ortağın yüzde 75'nin elindeki hisseleri kaydettirmesi ile başladıklarını söyleyen yetkili, 2 lotluk hisse satış işleminin olduğunu belirtti. SİP'te gün içinde dört kez emir toplanarak fiyat belirleniyor.

b.gündem

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV